19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI SUNUŞ METNİ

1- Sayın Müdürüm, saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve değerli misafirlerimiz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programına hoş geldiniz.
Şimdi sizleri başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, tüm silah arkadaşları ve Türk şehitleri adına 1 dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum.
İstiklal marşı.
2- Simdi günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere okul müdürümüz …. davet ediyorum.
3- Öğrenciler adına konuşmayı .. sınıfından … …yapacak.
4- Atatürk Diyor ki “Ben Sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlâklısını severim.” Şimdi okulumuz .. sınıfından …. ’yi Atatürk’ün hayatını okumak üzere kürsüye davet ediyorum.
5- Atatürk diyor ki “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.” … sınıfından … Atatürk’ün Gençliğe hitabesini okuyacak.
6- Gençliğin Ata’ya cevabını …. Eşliğinde 6-7 ve 8. sınıf öğrencileri okuyacak.
7- Atatürk Diyor ki “Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.” ..sınıfından arkadaşımız …. şiirini okuyacak.
8- Atatürk Diyor ki “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” Şimdi 400 metre kros yarışmasında görevli arkadaşlarımızı çağırıyoruz.
9- Şimdi de ..sınıfından …. şiirini okuyacak.
10- Atatürk Diyor ki “Dünyada spor hayatı, spor âlemi çok önemlidir. Bu kadar önemli olan spor hayatı bizim için daha önemlidir.” Şimdi de …. sınıfından … şiirini okuyacak.
11- …. öğrencilerimizin hazırladığı halk oyununu izliyoruz.
12- …. sınıfından ….. şiirini okuyacak
13- Atatürk Diyor ki “İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur.”Şimdi … sınıfının hazırladığı “Samsun’ dan Doğan Güneş “oyununu izleyeceğiz.
14- Atatürk Diyor ki “Sizin gibi gençlere sahip oldukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeği başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum.” … sınıfından … şiirini okuyacak.
15- Şimdi şişe devirmeme yarışması için arkadaşları yarış alanına bekliyoruz.
16- Okulumuz … sınıfı öğrencilerinin hazırladığı halk oyununu izliyoruz.
17- Atatürk Diyor ki “Gençlikle iftihar ediyorum ve gençliğe güveniyorum. Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.” … sınıfından … şiirini okuyacak.
18- Halat çekme yarışı için yarışmacı arkadaşları yarış alanına bekliyoruz.
19- … sınıfından ….. şiirini okuyacak.
20- Şimdi elma yeme yarışması için arkadaşları yarış alanına bekliyoruz.
21- .. sınıfının hazırladığı “Vergi Rekortmeni” oyununu izlemek için arkadaşları sahneye davet ediyoruz.
22- Kalem üfürme yarışması için yarışmacı arkadaşları davet ediyoruz.
23- .. sınıfından … şiirini okuyacak.
24- Okulumuz kız öğrencilerinin hazırladığı halk oyununu izliyoruz.
25- Yumurta yarışı için arkadaşları yarış alanına davet ediyoruz.
26- Yıldız erkekler kros yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllerini almak üzere kürsüye davet ediyoruz.
27- Diğer yarışmalarda dereceye giren arkadaşları ödüllerini almak üzere sahneye davet ediyoruz(Masa tenisi, voleybol turnuvası).
28- Sayın Müdürüm, saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve değerli misafirlerimiz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı sona ermiştir. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

Bir Yanıt

  1. eda