2021 İlkbahar/Yaz Paris Moda Haftası

2021 İlkbahar/Yaz Paris Moda Haftası: Kaldığı Yerden Devam Edecek mi?

Dünya genelinde tüm organizasyonları etkileyen Pandemi krizini moda dünyasında da planları bozdu. Normalleşmenin ardından ara verilen defileler Eylül ayında tekrar dönüş yapıyor. Moda dünyası Eylül ayında yapılacak organizasyonlara hazırlanmaya başladı. Fédération de la Haute Couture et de la Mode’un açıklamasına göre Paris Moda Haftası, 28 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında moda severlerle buluşmaya hazırlanıyor.  2021 İlkbahar/Yaz Paris Moda Haftası pandemi öncesindeki rutinine dönerek, kaldığı yerden devam edecek. Ancak buna karşın salgın tehlikesinin devam edeceği varsayımıyla, önlemler en üst düzeyde tutulacak. Rutin programına kaldığı yerden devam edecek olan Paris Moda Haftası 2021 İlkbahar -Yaz koleksiyonlarına sahne olacak. Katılımcıları konusunda görüşmelerin devam ettiği belirtilen hafta programı, Avrupa’nın onaylanan ilk takvimi oldu.
Pandemi döneminde yaşanan belirsizlikler bazı markaların moda takvimi haricinde programlar yapmalarına yol açmıştı. Bu nedenle Gucci, pandemi sonrası yenidünyada geleneksel moda takvimine uymayacağını açıklamıştı. Aynı şekilde, Burberry 2021 Yaz koleksiyonunu farklı bir programla sergileyeceğini belirtmişti. Eylül ayında, açık havada ve izleyicisiz bir organizasyon yapacağını belirten Burberry gibi Christian Dior da 22 Temmuz’da moda severlerle buluşuyor. Christian Dior’un buluşması ise dijital platformlarda yayınlanacak bir şov aracılığı ile gerçekleştirilecek.
2021 İlkbahar/Yaz Paris Moda Haftası etkinliklerinin ayrıntıları henüz netleşmese de otoriteler, moda haftalarının seyircisiz programlarla gerçekleşme ihtimalini oldukça ön planda tutuyor. Bunun yanında çeşitli markalar tarafından bulunan farklı çözümler de programa dahil edilebilir. Bu durumda ‘Fashion Week’ olgusu podyumla dijital dünyanın birleştiği yeni bir normale dönüşebilir. Bu açıklamaları göz önüne alınca moda haftalarının yeni konsepti ile bundan sonraki normal arayışlarına devam edeceği ortaya çıkmaktadır.
bilgidemeti
bilgidemeti.com/2021-ilkbahar-yaz-paris-moda-haftasi/

Yorum Yazın