Akan Makyajı Kalıcı Hale Getirmenin Yöntemleri

Hemen hemen hepimizin başına gelen bir durumdur; muhteşem makyajı yapmışızdır ancak yaptığımız makyaj 1 saat içerisinde bozulmuştur. Tüm makyajınız erimiş ve ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkmış olabilir. Makyaj muhteşem olmuştur ancak çoğunlukla yaptığımız makyaj 1 saat içerisinde bozulur. İşte akan makyajı kalıcı hale getirmenin yöntemleri
Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına makyajınızı kalıcı hale getirmek için birkaç yöntem vardır. Biz de sizlere daha faydalı olmak adına ve karşılaştığınız bu sorunu tekrar yaşamamanız adına birkaç ipucu vereceğiz.

İçindekiler:

  • Makyajınızı Nemli Cilt Üzerine Uygulayın
  • Toz Allıklar Tercih Edin
  • Göz Kapaklarınızı Hazır Hale Getirin
  • Kalıcı Rujlar Kullanın

Makyajınızı Nemli Cilt Üzerine Uygulayın

Kuru cilde makyaj uygulamak sizi oldukça solgun ve cansız gösterecektir. Aynı zamanda yaptığınız makyajın kalıcılığı olmayacak, belki de dakikalar içinde bozulacaktır. Kalıcı bir makyaj için ilk olarak cildinize hazır hale getirmeniz, silikon tabanlı nemlendiriciler uygulamanız gerekmektedir. Sonrasında makyaj işlemine geçmeniz gerekir.

Toz Allıklar Tercih Edin

Birçok kişi krem allık tercih ediyor ancak yaz mevsimindeyseniz veya bulunacağınız ortam sıcak olacaksa tercih ettiğiniz bu ürün çok çabuk kaybolacak veya sabitlediğiniz allığınız yüzünüze yayılacaktır. Gün boyu daha iyi bir görünüm ve kalıcı makyaj için mat ve aynı zamanda toz formüller içeren allıkları tercih etmenizde fayda var.

Göz Kapaklarınızı Hazır Hale Getirin

Göz makyajı, makyaj uygulamasının olmazsa olmazları arasında yer alır. Göz makyajınızın kalıcı olmasını istiyorsanız, öncelikle kuru olduğu takdirde göz kapaklarınızı nemlendirmeniz gerekmektedir. Aksi halde kullanacağınız ürünler göz kapağınız oturmayacak, tek bir yere toplanacak veya çok fazla dağılacaktır. Kalıcı bir göz makyajı için astar olabilecek kapatıcılar veya kullanacağınız rengin bir alt tonu olan farları tercih edebilirsiniz.

Kalıcı Rujlar Kullanın

Dudaklarınızdaki ruju kalıcı hale getirmenin yöntemi belirli aralıklarla rujunuzu tazelemek değildir.  Kalıcı bir dudak makyajı istiyorsanız ve sürekli ruj tazeleme ile uğraşmak sizi zorluyorsa, uyguladığınız bir kat ruju sürdükten sonra bir peçete yardımı ile dudaklarınızda bıraktığı fazlalığı alın. Böylece rujunuz mat bir görünüm alacak ve dövme mürekkep etkisi oluşturacaktır. Ardından bir kat daha ruj sürerek dudak makyajınızı kalıcı hale getirebilirsiniz.
Bilgi Demeti
bilgidemeti.com/akan-makyaji-kalici-hale-getirmenin-yontemleri

Yorum Yazın