Anneler Günü Hediyesi Seçimi ve En Uygun Bütçe

Bütün kalbimizle temennisini ettiğimiz şey; 10 Mayıs 2020, Pazar’a denk gelen Anneler Günün’de Covid-19 belasını insanlığın yenmiş olması. Elbette ki sevdiklerimizi korumuş, sağlıklı bir şekilde. Bunun ötesinde annelerimize olan sevgimizi ve borcumuzu anlatmaya ne sözcükler yeter, ne de armağanlar. Annemize özel olan, yüreğimizin derinlerinden gelen bir iki cümle, bu sevgiyi yansıtan küçük bir armağan Anneler gününde yerini bulacaktır.

Anneler Günü Armağanları

Anneler Günü Hediyesi Seçimi için ticari kuruluşların, reklam firmalarının verilerinden çıkarak bazı ipuçları yakalamak mümkün. En Uygun Bütçe ise yine bu araştırma sonuçlarında yer alacaktır.  2020 Yılı Anneler Günü için alternatif armağanların duyuruları zaten pek yakında yapılır. Başta TV kanalları olmak üzere sosyal medya ve alışveriş siteleri Anneler Günü için kampanya haberlerini duyurmaya başlar.

Anneler Günü alışverişi İçin Ne Kadar Bütçe Yeterli?

Anneler günü içi ayrılan bütçe kişinin bütçesi ile orantılı olmalıdır. Genellikle   100-1000 TL aralığındaki bütçe yeterli olmakta.  Hediye seçimine gelince; kişiye özel tasarımı olan hediyeler öne çıkıyor. Yine moda, çiçek ve küçük ev en çok tercih edilen armağanlar…

Anneler Günü hediyesi seçiminde kişiye özgü tasarım ürünlerinin tercih edildiğini belirtmiştik. Bu seçimin kaynağında ise herkesin annesinin en güzel, en farklı olduğudur. Sanıldığının aksine kozmetik, elektronik ürünler ve hobi kategorileri çok fazla tercih edilmiyor. Babalar Günü için en çok rağbet gören Cep telefonu, tablet gibi elektronik ürünler Anneler Günü için popüler tercihler değil.

Kitap armağanı çok fazla tercih edilmese de özenle seçilmiş bir yapıt iyi bir armağan özelliği kazanabilmekte. Son dönemlerde English Home ve Madam Coco gibi ev eşyaları mağazaları trend oldu. Bu durum da anneler gününde alınacak hediye tercihi için esin kaynağı olabilecek gibi duruyor.

Gerek önemli Markalar için gerekse  tüketiciler için Anneler Günü çok önemlidir. Bu gerçekle armağan alışverişleri günler öncesinden başlamakta.  Hatta 1-2 hafta önceden Anneler günü konseptli iletişim çalışmaları başlatılmakta ve tüketicinin kararını etkileyecek kampanyalar duyurulmaktadır.

Gerek annelerimiz gerekse eşimiz veya anne olan yakın dostlarımız için, onları sevindirecek bir etkinlik düşünmüş olmamız her şeyden çok daha önemlidir.  Tüm Annelerin günü şimdiden kutlu olsun…

Kaynak: bilgidemeti.com/anneler-gunu-hediyesi-secimi-ve-en-uygun-butce/

Yorum Yazın