Cilt Kırışıklıklarına Karşı Evde Doğal Çözümler

Çeşitli nedenlerle cilt kırışıklıkları erken yaşlarda görülmeye başlarken, bu kırışıklıkların giderilmesi ise biraz daha zaman gerektirmektedir. Cilt kırışıklıklarına karşı evde doğal çözümler, hem kozmetik ürünlerin maliyetlerine ve hem de bu ürünlerin içeriklerine göre çok daha avantajlıdır.
Cilt kırışıklıklarına karşı evde uygulanabilecek doğal yöntemleri kendiniz kolaylıkla hazırlayıp uygulayarak, cilt kırışıklıklarını önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Son derece basit olan bu yöntemler aynı zamanda, kırışıklıkların oluşumunu engelleme noktasında daha fayda sağlamaktadır.
 

Cilt Kırışıklıklarına Karşı Evde Doğal Çözümler

Tatlı Badem Yağı Kullanımı

Sağlıklı bir cilt bakımı için, tatlı badem yağı içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde oldukça faydalıdır. Badem yağının cilt üzerindeki faydaları sebebiyle, sıklıkla kozmetik ürünlerinin içeriğinde yer aldığını da görebilirsiniz.
Tatlı badem yağının cilde uygulanması oldukça basit olup, bir pamuk üzerine bir miktar badem yağı sürüp dairesel hareketlerle cilt yüzeyine uygulanmaktadır. Badem yağının cilde sürülmesinin ardından 20 dakika bekleyerek, cildinizi ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Nemlendirici ve besleyici özellikleri ile öne çıkan üzüm çekirdeği yağı, cilt kırışıklıklarına karşı doğal tavsiyeler arasında yer almaktadır. Düzenli bir şekilde kullanılması halinde antioksidan özelliği bulunan üzüm çekirdeği yağı, cilt kırışıklıklarının hafiflemesini sağlayarak cildin genç ve sağlıklı görünümüne katkı sunmaktadır.

Portakal ve Portakal Suyu

Harika bir c vitamini kaynağı olan portakalı ne şekilde tüketirseniz tüketin, cilt için faydalı olacaktır. Portakal suyunu içerek tüketmenin cilde faydası olduğu gibi, taze sıkılmış portakal suyunun cilde sürülmesi de cilt kırışıklıklarının önlenmesinde önemli bir rol oynar.
Diğer yandan portakal kabuğunun hafif ısıtılarak cilt yüzeyine sürülmesi, yine cilt kırışıklıklarına karşı faydalı olmaktadır.

Hint Yağı

Yüzyıllar boyunca cilt bakımı için sıklıkla tercih edilen doğal yöntemlerden biri olan Hint yağı, günümüzde de cilt kırışıklıklarının önlenmesinde kullanılan doğal yöntemlerden biridir.
Parmaklarınızla ya da bir parça pamuk üzerine Hint yağını damlatarak, masaj yapar şekilde cildinize uygulayın. Hint yağının cilt üzerinde 20 dakika kadar kalmasının ardından, cildinizi temizleyerek işlemi sonlandırabilirsiniz.
Hint yağı uygulamasını haftada en fazla iki kez uygulamanız, yağ içeriğinde bulunan yoğun asidin cilde zarar vermemesi için önemlidir.

Yoğurt

Birçok ünlü tarafından da kullanıldığı bilinen yoğurt, cilt kırışıklığına karşı evde doğal çözümler arasında uygulayabileceğiniz basit yöntemlerden biridir.
Doğal köy yoğurdunun içerisine bir miktar bal ekleyip karıştırdıktan sonra, karışımı cildinize sürerek 30 dakika bekleyin. 30 dakikalık süre sonunda cildinizi temizleyerek, uygulamayı sonlandırabilirsiniz.
Bu yöntem haftada iki kez uygulandığı takdirde, cilt kırışıklıkları üzerinde ciddi faydalar sağlamaktadır. Tercihen karışımın içerisine bir kaç damla limon ya da portakal suyu ekleyerek, karışımın etkisini arttırabilirsiniz.
Bilgi Demeti
bilgidemeti.com/cilt-kirisikliklarina-karsi-evde-dogal-cozumler

Yorum Yazın