Enerji Tasarrufu Haftası Hakkında Kısa Yazı

Enerjinin Canlılar İçin Önemi

Enerji, bütün canlıların ortak özelliklerinden olan hareketi sağlayan unsur olarak hayati öneme sahiptir. Enerjinin canlılar için önemi çok büyüktür. Daha doğrusu olmazsa olmaz bir öneme sahiptir. Yaşamsal dinamikler, yani hareket enerjiyle sağlanır. Buna karşı dünyamızdaki enerji kaynakları sonsuz değildir. Su, akaryakıt, elektrik başta olmak üzere doğal enerji kaynaklarının dikkatsizce kullanımını sağlamak, gereksiz enerji israfına karşı toplumsal duyarlılığı artırmak için bu hafta boyunca etkinlikler düzenlenmektedir.
Her sene 11- 18 Ocak tarihleri arasında Enerji Tasarrufu Haftası kutlanır ve basın yayın organlarıyla, etkinliklerin amaçlarının geniş kitlelere ulaştırılması hedeflenir.
Enerji Tasarrufu Haftası’nın önemi, milli kaynakların çarçur edilerek, dışa bağımlılığın azaltılmasını hedeflemesi nedeniyle büyüktür .  Bu haftanın dolu dolu kutlanması, etkinliklerin öğrenci ve öğretmenler tarafından titizlikle hazırlanması esastır. Ayrıca enerji sadece milli değil evrensel bir sorundur. Enerjiye sadece insanların değil, tüm canlıların ihtiyacı vardır.
Enerji kaynaklarının idareli kullanımı yani enerji tasarrufu için neler yapabiliriz ve bu kaynaklar neden çok önemlidir konularında ayrıntılı bilgi  bilgidemeti.com/enerji-tasarrufu-nicin-onemlidir/ bağlantısını ziyaret edebilir, yorumlarınızı orada da paylaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Eren
  2. Zeyenep
  3. Pingback: ENERJİ TASARRUFU ÖNEMLİ BİR KONUDUR | Beyaz Eğitim
    Ocak 19, 2016