Faydalı Göz Farı Bilgileri

İlk makyaj deneyimleri her zaman zorlu ancak bir o kadar da eğlenceli olabiliyor. İşin içine göz makyajı girdiği zamansa bu zorluk ve eğlence iki katına çıkıyor. Birçok kişinin elini alıştırmada güçlük çektiği ancak birkaç faydalı bilgiyle birlikte son derece keskin, derin ya da güçlü bakışlara sahip olduğu göz ardı edilmemelidir. Tercih edeceğiniz göz farı ile ilgili birçok etkene dikkat etmeniz ve tercihlerinizi yaparken neleri göz önüne almanız gerektiğini yazımızda bulabilirsiniz.

İçindekiler:

  • Son Kullanma Tarihlerini Göz Ardı Etmeyin
  • Gördüğünüz Renk ile Denediğiniz Renk Aynı Olmayabilir
  • Eşit Düzenlenmeyen Göz Farı
  • Alerjik Reaksiyonlara Karşı Önlem Alın
  • Kozmetik Ürün Alışverişi Yaparken Dikkatli Olun
  • Göz Kapaklarınızın Temiz Olduğundan Emin Olun
  • Eyeliner ile Göz Farını Karıştırmayı Deneyin

Son Kullanma Tarihlerini Göz Ardı Etmeyin

Göz farı ve diğer kozmetik ürünlerde bilmeniz de fayda olan en önemli etken, son kullanma tarihlerini göz ardı etmemeniz gerektiğidir. Tarihi geçmiş ürünler cildinize ve gözlerinize zarar verebilir. Kullandığınız makyaj malzemelerindeki ürünler sıvı ve krem şeklinde ise son kullanma tarihleri 6 ila 12 aylık süre ile etiketlenmiş olacaktır. Son kullanma tarihleri tekrar etiketlenen ürünleri satın almamalısınız.

Gördüğünüz Renk ile Denediğiniz Renk Aynı Durmayabilir
Kataloglarda veya mağazalarda gördüğünüz göz farı ürünleri, denediğiniz zaman gördüğünüz renkle aynı durmayabilir. Göz farının renk paletindeki yoğunluğu ile sizin kullanacağınız ufak bir miktar arasında farklılıklar olabilir ya da cilt tonunuzda farın rengi farklı görünebilir. Satın alacağınız yerde tester ile deneme imkanınız varsa bir sürprizle karşılaşmamak adına almadan önce denemenizde fayda var.

Eşit Düzenlenmeyen Göz Farı

Göz farı, yeterli miktarda yumuşak ve kolay bir kullanıma sahip olmalıdır. Bununla birlikte iyi bir pigmente sahip olmalı ve bu sayede astar kullanmanızı gerektirmeyecek bir kalıcılığı barındırmalıdır. Kendinizi iyi ve özgüvenli hissetmeniz için yaptığınız makyaja güvenmeniz gerekir. Kötü bir pigmente sahip, kolaylıkla ufalanan, sert ya da transparan renkleri olabildiğince tercih etmemeye çalışın.

Alerjik Reaksiyonlara Karşı Önlem Alın

Duyarlı bir bünyeye sahipseniz ve alerjik reaksiyonlar gösterebiliyorsanız ya da gözleriniz hassas ise göz farı alırken bu durumu göz ardı etmemelisiniz.

Kozmetik Ürün Alışverişi Yaparken Dikkatli Olun

Göz farı olmadan asla diyorsanız, renk paletlerinde yer alan tonların hayranıysanız, cildinize zarar vermeyecek ve kimyasal madde içermeyen göz farlarını tercih etmelisiniz. Marka tercihlerinizde kullanılan maddelerin içeriğine dikkat etmekte fayda var.

Göz Kapaklarınızın Temiz Olduğundan Emin Olun

Günün sonunda göz kapaklarınızı temizlemeyi ihmal etmemelisiniz. Bir pamuk veya ıslak mendil yardımı ile göz kapaklarınızı temizlemeli, bakteri ve mikroplardan arındırmalısınız. Ardından kalan kalıntılara karşı yüz temizleme tonikleri ya da sabunlu su ile iyice yıkamanızı tavsiye ederiz.
 
göz farı seçiminde dikkat edilecek hususlar

Eyeliner ile Göz Farını Karıştırmayı Deneyin

Eyeliner kullanmayı seven biriyseniz, suya karşı dayanıklı eyelinerınızın içerisine sevdiğiniz far tonlarından ekleyin. Böylelikle sevdiğiniz far tonunda bir eyeliner elde etmiş olacaksınız. Bu işlemi birden çok rengi kullanarak da yapabilirsiniz.
Bilgi Demeti
bilgidemeti.com/faydali-goz-fari-bilgileri

Yorum Yazın