Göz Altı Torbaları İçin Doğal Çözümler

Göz altı torbaları için doğal çözümler listemizdeki yöntemler arasından en az 1 tanesini haftada 2-3 kez uygulayarak, göz altı torbalarının belirginliğini en aza indirebilirsiniz. Özellikle biz kadınlar için estetik açısından son derece olumsuz etkileri olan göz altı torbaları, doğru yöntemlerin kullanılması halinde asla çözümsüz değildir.

Göz Altı Torbaları İçin Doğal Çözümler

Çay Poşeti Uygulaması

Aslında birçok kadının bildiği ve uygulayarak verim aldığı yöntemlerden biri olan çay poşeti uygulaması, göz altı torbalarının hafiflemesine ciddi katkı sağlamaktadır.
Siyah çay poşetlerini sıcak suyun içerisine koyup normal çay şeklinde demledikten sonra, göz altı torbalarınıza uygulayarak, kısa sürede verim alabilirsiniz. Çay poşetlerini uygulamadan önce göz altınızı doğal sızma zeytinyağı ile silmeniz, sonucun daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Çilek Uygulaması

Önemli bir c vitamini kaynağı olan çilek, göz altı torbalarının hafiflemesine de faydalı olan meyvelerden biridir. Özellikle bu yöntemi çilek mevsiminde doğal çileklerle uygulamak, yöntemin etkisini bir hayli artıracaktır.
Birkaç tane çileği bozuk para kalınlığında dilimleyerek göz altı torbalarına ve göz çevresine koymak suretiyle, bu uygulamayı evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Yine göz çevresinin temizlenmesi ve önceden zeytinyağı uygulanması, çilek uygulamasının etkisini artıracaktır.

Aloe Vera Jeli

Doğal cilt bakımı denildiğinde, aloe vera jeli ilk akla gelenlerden biridir. Cilt üzerinde oldukça etkili faydaları bulunan aloe vera, göz altı torbaları için bitkisel çözümler arasında da yine etkili yöntemlerden biri olarak öne çıkmaktadır.
Yaşlanma karşıtı etkisiyle bir miktar taze aloe vera jelini, göz altı torbalarınıza uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyin. Süre sonunda gözünüze temas etmeyecek şekilde göz çevrenizi, iyi bir şekilde temizleyin.

Süt ve Limon Uygulaması

Göz altı torbaları için doğal çözümler arasında, süt ve limon karışımı uygulaması daha fayda sağlayan yöntemlerden biridir. Bunun için çeyrek çay bardağı süt ile 5-6 damla limon suyunu karıştırarak, karışımı pamuk yardımıyla göz altı torbalarınıza ve çevresine uygulayabilirsiniz.
Kadınlarda Göz Altı Torbaları İçin Doğal Çözümler

 Göz Altı Torbalarını Önlemek İçin Bunlara Dikkat Edin

Aşağıda vereceğimiz önerileri dikkate almanız, göz altı torbası oluşumu önemli ölçüde önleyecektir.

  • Uyku düzeni, göz altı torbalarının oluşumunda önemli etkenlerden biridir. Bu yüzden kaliteli ve düzenli uyku uyumaya özen gösterilmelidir.
  • Sigara ve alkol tüketimi, kesinlikle sonlandırılmalıdır.
  • Göz alerjisine neden olabilecek yiyecek ve içeceklerden uzak durmakta, sizin için fayda sağlayacaktır. Göz altı torbası oluşumuna etki edecek göz alerjiniz bulunuyorsa, onu mutlaka dikkate almanız gerekir.
  • Düzenli yeşil çay tüketimi, göz altı torbası oluşumunu önleyici özelliğe sahiptir.
  • Gözlerin çeşitli yollarla kimyasala maruz kalması veya kimyasal içerikli göz makyaj ürünlerinin fazla kullanılması, göz altı torbası oluşumu nedenleri arasındadır. Bu yüzden bu tip ürünleri kullanırken, daha dikkatli olunması gerekir.

Bilgi Demeti
bilgidemeti.com/goz-alti-torbalari-icin-dogal-cozumler

 

Yorum Yazın