Gözenekleri Gizlemek İçin Makyaj Önerileri

Sıkı cilt gözeneklerine sahip olmak makyaj açısından önemli bir avantaj sunarken, herkes aynı şansa sahip olmayabilir. Gözenekleri gizlemek için makyaj önerileri yazımızda, geniş cilt gözeneklerine sahip olanlar için bazı tavsiyelerde bulunduk.
Geniş cilt gözeneklerine sahip olanların makyaj esnasında yapacağı basit hatalar bile, zannedildiğinden daha fark edilebilir bir hale gelecektir. Bu yüzden makyaj teknikleri uygulanırken kesinlikle daha dikkatli olunmalı, aşağıdaki tavsiyelerde dikkate alınmalıdır.

Gözenekleri Gizlemek İçin Makyaj Önerileri

Cilde Uygun Makyaj Bazı Seçimi

Basit gibi görünmesine rağmen en hatalı ürün seçimlerinden biri, makyaj bazının yanlış seçilmesidir.
Makyaj bazı seçerken cilt tipinin dikkate alınması kadar, uygulanacak makyajda seçime etki eden faktörlerden biri olmalıdır. Özellikle yeni nesil gözenek sıklaştırıcı makyaj bazlarından yana seçim yapılırken, uygulayacağınız makyajın şeklini de dikkate almanız gerekir.
Fondötenden önce uygulanacak makyaj bazlarında da, durum aynıdır. Kullanacağınız ürünün nemlendirici özelliğinin olması, nem dengesinin sağlanması ve makyaja olumsuz etki etmemesi için önem taşımaktadır.
Gözenekleri sıklaştırıcı bir makyaj bazı tercihi yapılmışsa, uygulama yaparken de bu tercih unutulmamalıdır. Bu tip makyaj bazlarından en iyi verimi alabilmek için, mutlaka gözeneklerin geniş olduğu bölgelere ağırlık verilmelidir.

Makyajla Gözenekleri Gizlemek İçin

Makyajla Gözenekleri Gizlemek

Dikkatleri Far Bazınızla Dağıtın

Çok belirgin cilt gözeneklerine sahipseniz, dikkati dağıtmak için uygulayacağız hafif bir far bazı işinizi görebilir. Makyaj tipinizle fazla uyumlu olmayan, makyaj yoğunluğuna göre biraz daha ters düşen bir far bazı bu durumda tercihiniz olmalıdır.

Fondöten

Kullanacağınız makyaj bazıyla örtüşen fondöten seçimi de, cilt gözeneklerinin daha sıkı görünmesi için harika bir seçim olacaktır.
Uzun etkisiyle birlikte gözenekleri gizlemek için makyaj önerileri arasındaki fondöten seçimi, yine doğru uygulamayla harika bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.
Ten makyajının en önemli tamamlayıcısı olan fondöten, pürüzsüz bir görünüme sahip olmak için gözeneklerin kapatılmasında kullanabileceğiniz en önemli makyaj malzemesi olarak öne çıkmaktadır. Fondöten dışında kapatıcı kullanmak tercihiniz olsa da, doğru bir seçimin buna gerek bırakmayacağını da hemen hatırlatalım.

Ruj Kararı Önemlidir

Cilt gözeneklerinizin genişlik yoğunluğuna göre, ruj seçiminizi doğru yapın. Ruj seçimi yaparken, makyaj bütünlüğünün sağlanması da önemlidir. Aksi halde tüm dikkatler, kapatamadığınız gözeneklerde olabilir.
Bilgi Demeti
www.bilgidemeti.com/gozenekleri-gizlemek-icin-makyaj-onerileri

Yorum Yazın