Gözlerinizi Büyük Gösterecek En Pratik Yöntemler

Makyajın kendini gösterebilmesi için en önemli nokta gözlerdir. Kadınlar, etkileyici ve keskin bakışlara sahip olmak için makyaj ile birlikte göz bölgesini ön plana çıkarmak isterler. İri ve büyük gözler, daima daha çok dikkat çeker. Gözleriniz küçük ve düşük bir yapıya sahip olabilir, bunun için kesinlikle endişelenmemelisiniz. Gözlerinizi birçok makyaj tekniği sayesinde daha iri ve büyük gösterebilir, etkileyici bakışlar elde edebilirsiniz. Bu yazımızda, iri ve büyük gözler elde etmeniz için birkaç püf noktası paylaşacağız. İşte gözlerinizi büyük gösterecek en pratik yöntemler…

İçindekiler:

  • Beyaz Göz Farı ile Tanışın
  • Kirpiklerinizi Belirginleştirin
  • Kalın ve Daha Belirgin Kaşlar Deneyin
  • Göz Farı Öncesi Astar Kullanın
  • Eyeliner Sürmeyi Unutmayın
  • Farklı Tonlarda Farlar Kullanın
  • Göz Farınızı Dağıtın
  • Ton Sür Ton Renkler Tercih Edin

 Beyaz Göz Farı ile Tanışın

Gözlerinizin daha iri ve büyük görünmesi için atılabilecek ilk adım, beyaz gölge yardımı ile göz kapaklarını hafif olacak şekilde gölgelendirmek olacaktır. Bununla birlikte gözlerinizin iç köşelerine beyaz bir kalem veya far yardımıyla gölge uygulamanız gerekmektedir. Beyaz renk gözlerinizi daha parlak ve aynı zamanda olduğundan daha büyük gösterecektir.
Kirpiklerinizi Belirginleştirin
Gözlerin daha iri ve büyük olmasını istiyorsak, kirpiklere de önem vermemiz gerekmektedir. Kullandığınız maskaranın, kirpiklerinizi oldukça iyi şekilde kıvırması gerekir. Kıvrık kirpik, gözlerinizi daha geniş açmanızı sağlayacağı için gözlere vurgu kazandırır. Böylelikle gözler, kirpiklerin arkasında kalarak gizlenmiş olmaz. Maskaranız iyi bir markaya sahip olabilir ancak siz, yanlış kullanıyor olabilme ihtimalinize karşı, kirpik kıvırıcı kullanabilir, maskaranızı iki kat olacak şeklide sürebilirsiniz. İri ve büyük gözler için alt kirpiklere maskara uygulamamanızda da fayda var.

Kalın ve Daha Belirgin Kaşlar Deneyin

Kalın kaşlar her zaman trend olan kaş tipleri arasındadır. Kalın ve belirgin kaşlar daima gözlerin daha büyük ve orantılı görünmesini sağlar. Kaşlarınızı kalem yardımı ile boyayarak gözlerinizin daha iri ve büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Göz Farı Öncesi Astar Kullanın

Göz farı kullanmadan önce mutlaka göz kapaklarınıza astar uygulamanız gerekmektedir. Bu işlem hem göz makyajınızı daha kalıcı bir hale getirecek hem de gözlerinizi daha iri ve büyük gösterecektir. Eğer bu uygulamanın nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, konu ile ilgili videolar izleyerek öğrenebilmeniz mümkün. Bu sayede göz çevreniz daha düzgün ve belirgin bir hal alacağından dolayı gözleriniz büyük ve etkileyici bir görünüme kavuşacaktır.

Eyeliner Sürmeyi Unutmayın

İri ve büyük gözlere sahip olmak için olmazsa olmaz püf noktası eyelinerlardır. Kirpik diplerinizin alt ve üst bölgelerine koyu renkli eyelinerlar kullanabilir, dışa uzanan kuyruklar yapabilirsiniz.

Farklı Tonlarda Farlar Kullanın

Gözlerinize far uygulayacaksanız, iki farklı tonda far sürmeyi denemeniz gerekir. Düşük yapılı gözlere sahipseniz, uygulayacağınız bu püf noktası gözlerinizi daha iyi gösterecektir. Farklı tonlarda kullanacağınız göz farları, gözlerinizi iri ve büyük göstermeye yardım eder ancak tercih ettiğiniz tonların saçınızı, cildinizi ve kombinizi tamamlayacak renkler olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Göz Farınızı Dağıtın

Göz farınızı eşit ve doğru renkler ile dağıtamazsanız, gözleriniz olduğundan daha da kötü görünür. Göz farını dikkatlice ve iyi bir şekilde dağıtırsanız, gözlerinizin daha iri ve büyük görünmesine yardımcı olursunuz. Bununla birlikte makyaj uzmanları, kirpik çizgisi ortasında göz farı konsantre hilesinin yapılabileceğini belirtmişlerdir. Kirpik çizgisinin ortası gözün en geniş görülen yeridir ve bu bölgeyi vurgulamanız daha iri ve büyük gözler elde etmenize yardımcı olur.

Ton Sür Ton Renkler Tercih Edin

Gözlerinizi daha iri ve büyük göstermek için doğal hallerinden daha açık ve geniş görünmesini sağlamanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ton sür ton yani aynı renk skalasında yer alan farklı tonlar kullanmanız gerekir. Göz kapağınıza açık bir renk uygulayabilir ve daha sonra bir üst koyu ton tercih edebilirsiniz. Böylece yüzünüze ve gözlerinize boyut eklemiş olacak ve daha büyük gözler elde etmiş olacaksınız.
Bilmeniz gereken ufak tefek makyaj teknikleri sayesinde daha iri gözler, keskin ve etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.
Bilgi Demeti
bilgidemeti.com/gozlerinizi-buyuk-gosterecek-en-pratik-yontemler
 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir