Hayal Dünyasının Kapılarını Aralayın

Pamuk Prenses ile ormana Yedi Cücelerin yanına gitmeyi ister misiniz? Ya da Sihirli Halıda sonsuzluğa yolculuğu, ya Sihirli Lambadan cinin gelip olmazları oldurmasını? Haydi şimdi, hayal dünyasının kapılarını aralayın, düşlerinizi kurup ruhunuzu dinlendirin. Her yeni buluşun, her yeni başarı hikayesinin arkasında engin hayal gücü olduğunu unutmayın. Olmaz denilene olur demek, imkansızı gerçek kılmaktır hayallerin gerçekleşmesi. Hayal kurup, hayallerinin ğeşinden koşan insan başarılarıyla doludur hayat.
Bir gün Alexander Graham Bell adındaki kişi, çok uzaklardaki biriyle bir konuşabilmek için cihaz kurmayı hayal etti. Uzun bir kabloyle iki uca da bu cihazdan takacaktı ve iki insan birbirini görmeden konuşacaktı. Duyan herkes “boş hayal” demişti. Ancak Alexander Graham Bell hayal etti, çalıştı ve başardı. Telefonu bulan mucit olarak tarihe geçti. Yine ondan tam 100 yıl sonra yani 1973 yılında Martin Cooper ilk cep telefonunu bulan kişi oldu.
Hayaller gerçek oluncaya kadar imkansızdır. Otomobili yeni bulumuş insanlığın daha yüzde 90’ının otomobili yokken uazaya araç gönderen insanlık varsa imkansız diye bir şey yoktur. Unutmamak gerekir ki sadece kişisel başarılar değil insanlığı ilgilendiren buluşlar, başarılar da hayalleri ve hedefleri olan insanlar sayesindedir.

*Hayal Dünyasının Kapılarını Aralayın

Dün gece yalnızlığımla boğuşurken gözüm rafta yalnız başına sıkılmadan beni çağırırcasına bakan kitaba takıldı. Merakla baktım. İlk sayfasını açarken Cinderalla beni karşıladı. Beraber kötü üvey annesinin evine gittik.
Öfkenin ve zulmün bulunduğu evi sevgiyle temizlemeye çalıştık. Sonra baloya gittik ve Cinderalla prensle evlendi. Yine yalnız kalmıştım. Yürümeye başladım kocaman bir ormanda. Robin Hood’la karşılaştım. Beraber maceralarını konuştuk ateşin büyülü alevinin yanında. O bana iyilerin kötülerle mücadelesini anlattı. Ve bana bir ok ve yay verdi.Çok sevindim. Anlıyordum, eğlenmenin yanında bir şeyler öğrendiğimi. Sonra sihirli halı beni aldı ve gökyüzünde mecaraya daldık. Bu güzel yolculuktan sonra Alice’e rastladım. Beni, harikalar diyarına götürdü. Arkadaşlarım git gide artıyordu. Çok güzel bir akşam geçirmiştim. Artık ayrılma zamanı gelmişti. Uçan Halı beni aldı ve yatağıma getirdi. Yalnızlıkta dost ve arkadaş yokluğunun yerini ancak kitap tutabilir. Benim bir sürü arkadaşım vardı artık…
*Gamze KARAÇALI
Kaynak Link: https://www.bilgidemeti.com/hayal-dunyanizin-kapilarini-aralayin.htm
Yayınlanma tarihi: 14 Nis 2008, 17:12
Revizyon Tarihi:  25 Eylül 2021 09:50

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir