Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Yağlar ve Kürler

Hızlı saç uzatan bitkisel yağlar ve kürler ile evde kolay bir şekilde, tamamen doğal yöntemlerle saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Üstelik uygulayacağınız bu yöntemin maliyet açısından da düşük olması, yöntemlerin daha kullanışlı olmasını sağlamaktadır.

Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Yağlar

Erz Ağacı Yağı

Cedar yağı olarak da bilinen Erz ağacı yağı, birçok saç bakım ürününün içeriğinde de bulunmaktadır.
Saçları uzattığı gibi saçların daha canlı kalmasına yardımcı olan bitkisel yağı yeterli miktarda saçlarınıza döktükten sonra, saçlarınızı ve saç derinizi masaj yapar şekilde yağı yedirerek kullanabilirsiniz. Cedar yağı saçınızda 30-40 dakika kalmasının ardından, doğal içerikli sabun ve su yardımıyla temizleyin.

Lavanta Yağı

Saçların hızlı uzamasını sağlayan doğal yöntemler arasında, lavanta yağı uygulaması da faydalı olmaktadır. Güçlü bir tonik olma özelliği taşıyan lavanta yağı, muhteşem kokusuyla da size ayrı bir ferahlık verecektir.

Lavanta Yağı Saç uzatma

Lavanta yağını yine masaj yapar şekilde saç ve saç derinize uygulayarak, 20 dakika bekleyin. 20 dakika sonra saçlarınızı yıkayarak temizlenin. Uygulamanın haftada 2 defa yapılması, saçlarda çok canlı bir görüntünün oluşmasını da sağlayacaktır.

Havuç Tohumu Yağı

Kafa derinizde detoks etkisiyle fayda sağlayan havuç tohumu yağını, saçlarınıza sürerek yarım saat bekleyin. Yarım saat sonunda saçlarınızı su ve sabunla temizleyerek, saçlar için havuç tohumu yağı uygulamasını tamamlayabilirsiniz.

Diğer Yağlar

Yukarıda sayılanlara benzer olarak, aşağıdaki verilen yağları da saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Hızlı saç uzatan bitkisel yağlar arasındaki bu yağların uygulanış biçimleri aynı olup, ortalama bekleme süreleri 30 dakikadır.

 • Papatya yağı
 • Ylang Ylang yağı
 • Adaçayı yağı
 • Biberiye yağı

 

Hızlı Saç Uzatan Bitkisel Kürler

Yukarıda saydığımız hızlı saç uzatan yağlar ile hazırlanan bitkisel kürlerde, saçların hızlı uzamasının yanında canlı ve sağlıklı görünmesine de yardımcı olmaktadır.

Lavanta Yağı ve Elma Şırası Sirkesi

Bir su bardağı elma şırası sirkesinin üzerine, yaklaşık bir tatlı kaşığı lavanta yağı dökerek karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza masaj yapar şekilde uygulayarak, saçlarınızı temizleyin.

Yağların Karışımı Bitkisel Kürü

Malzemeler

 • 5 damla biberiye yağı
 • 5 damla argan yağı
 • Yarım su bardağı seyrelmiş elma sirkesi
 • Çay kaşığı doğal bal
 • 4 damla lavanta yağı

Tüm malzemeleri bir kabın içerisine alarak, iyice karıştırın. Karışım hazır olduktan sonra saçlarınıza uygulayarak, 20-30 dakika bekledikten sonra temizlenin.

Biberiye ve Hindistan Cevizi Yağı Kürü

Hızlı saç uzatan kürler arasında uygulayabileceğiniz bu karışım, saçların hızlı ve sağlıklı uzamasında etkilidir.

 • Bir su bardağı elma sirkesi
 • İki tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • İki tatlı kaşığı biberiye yağı
 • Bir çay kaşığı doğal bal

Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra, saçınıza masaj yaparak uygulayın. Karışım saçlarınızda 30 dakika kaldıktan sonra temizlenerek, işlemi tamamlayabilirsiniz.
Hızlı saç uzatan bitkisel yağlar ve kürler arasından seçeceğiniz bir ya da iki yöntemi, haftada en fazla iki kez düzenli uygulayarak sonuç alabilirsiniz.
Bilgi Demeti
bilgidemeti.com/hizli-sac-uzatan-bitkisel-yaglar-ve-kurler

Yorum Yazın