İKİNCİ EL ARABA SİTELERİ

2. el otomobil piyasası tam anlamıyla coşmuş vaziyette. Sıfır otomobiller ise uçmuş vaziyette. En ünlü ve güvenilir ikinci el araba siteleri arasında öne çıkanları sizin için inceledik.
Araba alacakların yoğun ilgi gösterdiği siteleri sizler için inceledik. Gördüğümüz kadarıyla olumlu ve olumsuz yönlerini ziyaretçiler zaten kavramış olmalı ki bazıları ön plana çıkmata. Her sektörde olduğu gibi ikinci el sitelerinde de kendini yenileyemeyen, yeni web teknolojileri ve trendlerine ayak uyduramayanlar geri plana düşebilmektedir.
Sahibinden.com sadece araba değil, emlak ve başta bilgisyar ve elektronik olmak üzere bir çok alanda alışveriş olanağı sunuluyor. Sitedeki ürünler hakkında her türlü bilgiye üye olmadan da ulaşmak mümkün. İlan vermek ya da ilan veren kişilere soru sormak için üye olmak gerekiyor. Siteye üyelik ücretsiz. İkinci el araba siteleri arasında en popüler sitelerden biri.
Sitenin en büyük artısı makul sürede açılması, site hızı yani. Bir diğer olumlu yönü ise gelişmiş filtereleme özelliğidir. Arabaları, gelişmiş arama kriterlerine göre filreleyebilirsiniz. Örnek verecek olursak aradığınız aracın Markası Ford, modeli focus, serisi GIA, yılı 2001, rengi siyah, ili Ankara, sahibinden, 20 bin liradan başlayan fiyatla ve son 24 saatteki verilmiş ilanlardan olmasını isteyebilirsiniz. Kısa sürede ve kullanıcı dostu olan bu işlemlerin yanında ilan verme sıklığı açısından da başarılı bir site. Öyle ki sayfayı her yenilediğinizde bile bir yeni ilan eklenmiş olabiliyor.
Sahibinden.com için eksi diyebileceğimiz şeylerden biri, aramalrda en kısa sürenin 24 saatle sınırlandırılmış olması, aylarca önce verilmiş ilanların silinmemesi sayılabilir.
Arabam.com sadece araba ilanları olan bir site. arabam.com bu özelliğiyle ön plana çıksa da sahibinden.com kadar hızlı açılmıyor. Bir diğer dezavantajı da alınan reklamların çokluğu. halbuki sayfanın hemen başına düşülmüş olan genel arama özellikleri daha kullanıcı dostu bir arama mantığına kavuşturulabilir. Örneğin bu alana, marka,model,yıl,şehir ve fiyat alanları eklemek mümkün olabilir. Sitede daha fazla zaman geçirilsin amaçlı bir web dizaynının tercih edildiği görülmekte. Arabam.com da daha çok galeri ilanları dikkat çekiyor.
Dikkatimizi çeken bir diğer site ise sadece sıfır araçların listelendiği arabalar.com.tr. Sitede kategorlere göre sıfır araçların özellikleri, fiyat bilgileri ve müşteri yorumları mevcut.

2. El Otomobil Satışında Diğer Alternatifler

İkinci el otomobil için son zamanlarda dikkat çeken bir site de Letgo. Ücretsiz alışveriş olanağı sunan sitede a’dan z’eye her türlü eşya satılmakta.
2.El araçların en yoğun satıldığı yerler arasında  otomobil firmalarının 2.el servisleri var. Ford, Toyota, Honda Renault, Peugeot ve Fiat firmalarının  2.el servisleri kişisel satış sitelerine göre biraz daha ucuz alım satım fiyatları belirliyor.
Kaynak: www.bilgidemeti.com/ikinci-el-araba-siteleri/

1 thought on “İKİNCİ EL ARABA SİTELERİ”

Yorumlar kapalı.