iPhone Kullanıyorsanız Dikkat

iPhone kullanıyorsanız DİKKAT
Apple’ın popüler yazılımı iTunes’u kullanan kullanıcıların hesaplarına giren hacker’lar, hesapları boşaltıyor . Siz de bu kullanıcılar içindeyseniz hemen hesaplarınızı kontrol ediniz…

Olay, Apple’ın iTunes kullanıcılarına geri ödeme yapmasıyla ortaya çıktı . Kullanıcılar satın almadıkları halde, satın aldıkları uygulamaların paralarını Apple’dan geri alınca, kullanıcılar Apple müşteri forumlarında şikayetlerini dile getirdi .
Konuyla ilgili Apple’ın açıklaması ise şöyle: Apple, kullanıcıların kişisel bilgilerini korumak adına gerekli önlemleri alıyor . Apple’ın online servisleri Apple Online Store ve iTunes Store, SSL şifreleme teknolojisiyle korunuyor .
Kullanıcıların bir kısmı bir yıldan fazla süredir hesaplarına kendileri dışında üçüncü kişilerin eriştiği gerekçesiyle Apple’a şikayette bulunuyordu .
Güvenlik firması Pure Hacking’in yöneticilerinden Ty Miller, olayın ardından Apple’ın kullanıcılara geri ödeme yaparak kolaya kaçtığını, ana probleme eğinmediğini öne sürdü .
SİZ DE ŞÜPHEYE DÜŞTÜYSENİZ BU ADIMLARI İZLEYİN
iTunes hesabınıza üçüncü kişilerin eriştiğinden şüpheleniyorsanız, öncelikle şifrenizi değiştirmekle işe başlayın . Ancak şifre oluştururken kesinlikle güçlü bir şifre(@ gibi sembollerin ve rakam, harf kombinasyonun olduğu) oluşturmaya çalışın .
Bunun dışında iTunes’u kurduğunuz bilgisayarlardaki tüm yönetici yetkisini kaldırabilir ve hesabınızı resetleyebilirsiniz .

Yorum Yazın