Kırık Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

Kırık Saçlarınıza Veda Edin

Kadınların en çok özen gösterdiği ve yeri geldiğinde özgüven kaynakları olabilecek şeylerden biri de saçlardır. Saçlar, kadınların dış görünüşünü olumlu veya olumsuz etkileyen en temel faktörlerden biridir. Saç bakımı dendiğinde, kadınların en çok yakındığı konulardan biri de saç kırıklarıdır. Birtakım sebeplerden dolayı meydana gelen saç kırıklarının gidermek için saç bakımına özen göstermek gerekir. Bu yazımızda, saçlarınızda meydana gelen kırıklar için ne gibi yöntemler uygulayabileceğinizi sizlere aktaracağız. İşte kırık saçlar için yapılması gerekenler

İçindekiler:

  • Saç Kırıkları İçin Tavsiyeler
  • Vitamin Takviyeleri
  • Düzenli Kesim
  • Doğru Tarak Kullanımı
  • Kurutma Tercihleri

Saç Kırıkları İçin Tavsiyeler

Öncelikle, sizlere verebileceğimiz en önemli tavsiye, tükettiğiniz yiyecek ve içeceklere dikkat etmeniz gerektiği olacaktır. Tüketilen gıdaların saç sağlığında etkin rol bir rol oynadığını unutmamanız gerekir. Tükettiğiniz gıdalara özen göstermeniz halinde, saçlarınıza ekstradan bakım yapmak zorunda kalmaz, doğal bir şekilde sağlıklı bir saç elde etmiş olursunuz.

  • Vitamin Takviyeleri

İçerisinde E vitamini barındıran gıdalar tüketmeniz, saçlarınızı güçlendirecek ve canlı bir hal almasını sağlayacaktır.  Güçlenen saçlarınız daha dayanıklı olacağından dolayı saç kırıklarının önüne geçilmiş olacaktır.
 
Bununla birlikte Omega 3 yönünden zengin bir besin kaynağı olan balığın tüketilmesi de saçlarınızı güçlendirecek, balık tüketmeniz halinde sağlıklı bir şekilde saçlarınızı beslemiş olacaksınız.

  • Düzenli Kesim

Saçlarınızdaki kırıkları engellemek istiyorsanız, saçlarınızı düzenli olarak 4 ila 6 aya bir kestirmeniz gerekmektedir. Böylece hasar görmüş, güçsüz saç uçları kesimden sonra uzadıkça daha güçlü bir hal alacak ve daha canlı olacaktır.
 

  • Doğru Tarak Kullanımı

Duş sırasında kullanacağınız krem eşliğinde, geniş dişli taraklar ile saçlarınızı taramanız ve karışıklıkları açmanız gerekmektedir. Bu işlemi uygularken kesinlikle sık kıllar içeren fırça tarakları tercih etmeyin. Saçlarınızı nemli veya ıslakken uygun bir tarak eşliğinde taramanız, saçlarınızı kırmadan rahat bir şekilde açmanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte mümkün olduğunca, saçınız kuruyken taramaktan kaçının.

  • Kurutma Tercihleri

 Saçlarınızın kırılmasını istemiyorsanız, banyo sonrasında saçınızı havlu yardımı ile yumuşak hareketlerle nemini almaya çalışın. Saç kurutma makineleri yerine havlu tercih etmeniz saç kırılmalarının önüne geçecektir.
 
Saçınızı ve saç diplerinizi yıpratacak işlemlerden uzak durmanız halinde, sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Gerekli özeni ve bakımı da ihmal etmediğiniz takdirde saçlarınızla ilgili tüm sorunların önüne geçmiş olacaksınız.
Bilgi Demeti
bilgidemeti.com/kirik-saclar-icin-yapilmasi-gerekenler

Yorum Yazın