Özel Günlerde Gece Makyajını Korumak İçin Makyaj Önerileri

Özel günlerde yaşanan hareketlilik veya duygusal anlar, makyaj bütünlüğünün kaybedilmesindeki önemli etkenlerden bazılarıdır. Özel günlerde gece makyajını korumak için makyaj önerileri listemizde yer alan tavsiyeler, bu özel günlerde yaptığınız makyajın daha uzun süre bozulmadan kalmasına yardımcı olacaktır.

Özel Günlerde Gece Makyajını Korumak İçin Makyaj Önerileri

Makyaj Bazı Kesinlikle Kullanılmalıdır

Makyaja makyaj bazı kullanarak başlamak, burada alabileceğiniz en önemli önlemlerden biridir. Uygulanacak ten makyajınızın daha uzun süre kalıcılığını koruması için, makyaj bazı kurtarıcı rol oynamaktadır.

Doğru Fondöten Seçimi Önemlidir

Gün ya da gece makyajı olsun doğru fondöten seçimi makyaj kalıcılığı ve canlılığı için önemliyken, doğru fondötenin seçilmesi gece makyajlarında daha da önemlidir.
Fondöten seçiminin yapacağınız makyaja uygun miktarda sürülmesi ve uygulamanın makyaj süngeri kullanılarak yapılması önemlidir.

Yağsız Kapatıcılar Kullanın

Gözlerin altlarına uygulanacak kapatıcıların yağ içermemesi, terlediğinizde göz altlarının parlamaması için önemlidir. Bu yüzden kapatıcı tercihinizi yaparken, yağ içermeyen kapatıcılardan yana yapmaya özen gösterin.

Transparan Pudra Kullanımı

Burun, çene ve alın kısımlarına kullanacağınız transparan pudra, terlemenin etkisiyle birlikte makyajın kısa sürede bozulmasını önlemek için alınacak tedbirlerden biridir.
Ten makyajının ardından hafif bir şekilde pudra uygulayarak, cildinizin pürüzsüz görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Yüz Hatlarınızı Belirginleştirin

Kontür kullanarak yüz hatlarınızı daha fazla ön plana çıkarmanız, makyajın olası bozulmasında kötü görüntünün önüne geçmek için en ideal uygulamadır.
Kullanacağınız kontür paleti ve teknikler, burada en az kontür seçimi kadar önemlidir. Bu nedenle cilt tipinize en uygun tekniklerle yüz hatlarınızı öne çıkarırken, çerçeveyi ovalleştirecek teknikleri uygulamayı da ihmal etmeyin.

Far Bazı İhmal Edilmemelidir

Far bazı uygulaması, gece makyajının daha kalıcı olması için uygulayacağınız makyaj malzemelerinden biridir. Hareketli aktivitelerde terleme sonucu gece makyajının özelliğini yitirmeye başlamasıyla makyajın kötü durmasını engellemek için, göz kapaklarına far bazı uygulanması önemlidir.

Su Geçirmeyen Maskaraları Tercih Edin

Kullanacağınız maskaranın su geçirmez özellikte olması, duygusal anlarda veya aşırı terlediğinizde zorda kalmamanız için iyi bir seçim olacaktır.

Ruj ve Dudak Kalemi

Tercih ettiğiniz ruj rengiyle aynı ya da yakın renkte bir dudak kalemi kullanmanız, rujun daha kalıcı olmasına yardımcı olur. Diğer yandan kullandığın renklere uygun pudra tercihi de, gece makyajını korumak için makyaj önerileri arasında önemle dikkat edilmesi gerekenlerden biridir.
Bilgi Demeti
En İyi Gece Makyajı
bilgidemeti.com/ozel-gunlerde-gece-makyajini-korumak-icin-makyaj-onerileri

 

Yorum Yazın