PİRAMİTLERİN SIRRI

Piramitlerin Sırrı
Geçmişten günümüze piramitlerle ilgili çok şeyler söylendi. Birçoğunun doğruluğu ispatlandı, bir çoğu ise hala araştırılıyor. Ama şu bir gerçek ki piramitler dünyanın yedi harikasında biri ve muhteşem bir mimari örneği. İnsanı düşündürmüyor da değil! Bu kadar muhteşem bir mimari eserini insanların basit aletlerle nasıl yaptığına ve bu kadar gizemi içinde nasıl barındırdığına birlikte bakalım.

1-Büyük Piramitin açilari,Nil’in delta yöresini iki esit parçaya bölerler.
2-Gize’deki üç piramit aralarinda bir Pisagor üçgeni olacak sekilde düzenlenmislerdir.Bu üçgenin kenarlarinin birbirlerine göre orani 3,4,5’dir.
3-Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir.Ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce km uzaktadır. Bu taşların nasıl getirildiği bilinmemektedir.
4-Piramit kimin adına yapıldıysa, onun mumyasının bulunduğu odaya, yılda iki kez güneş girmektedir. Doğduğu gün ve tahta geçtiği gün.
5-Büyük Piramitin taban yüzeyi, anıtın yarısının iki katına bölündügünde pi=3,14 sayisi elde edilir.
6-Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan; mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.
7-Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümü,piramit yüksekliginin karesine esittir.
8-Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek insa edilmistir.
9-Piramitlerin içinde, ultrasound radar, sonar gibi cihazlar çalışmaktadır.
10-Kirletilmiş su birkaç gün piramitin içinde bekletilirse,kirden arınmış olur.
11-Süt, birkaç gün süreyle bozulmadan kalır ve sonunda yoğurt olur.
12-Bitkiler, piramitin içinde daha çabuk büyürler.
13-Piramit içine bırakılan su, 5 hafta süre ile bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.
14-Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar piramitlerin içinde daha çabuk iyileşme gösterir.
15-Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku neşretmeden piramit içinde mumyalaşır.
16-Büyük Piramit, dünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.
17-Piramit dev bir güneş saatidir.Ekim ortasiyla Mart başı arasında düsürdügü gölgeler mevsimleri ve yılın uzunlugunu gösterir.
18-Piramiti çeviren tas levhalarin uzunlugu bir günün gölge uzunluguna esittir.Bu gölgelerin taş levhalar üstünde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yilin uzunlugu yanlışsız olarak saptanabiliyordu
19-Büyük Piramit’le dünyanin merkezi arasindaki uzaklik,Kuzey kutbuyla arasindaki uzakliga esittir ve kuzey kutbuyla dünyanin merkezi arasindaki uzakliga esittir.
20-Piramitin yüksekligiyle,çevresi arasindaki oran,bir dairenin yari çapiyla çevresi arasindaki oranin dengidir.Dört kenarlar dünyanin en büyük ve çarpici üçgenleridir.
21-Gizde’den geçen boylam,dünyanin denizleriyle anakaralarini iki esit parçaya böler.Bu boylam ayrica,kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup,bütün yer kürenin uzunluguna ölçümünde dogal sifir noktasini olusturur.
22-Büyük piramitin tepesi Kuzey kutbunu,çevresi ekvatorun uzunlugunu temsil eder.Ve iki uzunluk ayni mikyasa uygunluk gösterir.
23-Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğuna hakkında bir bilgi yoktur.Araştırmacıların çoğu ya içinde kayboldu yada aynı yerde birkaç tur attılar fakat içlerini göremediler.
24-Piramitlerin içi yazın soğuk,kışın sıcak olur.
25-Kahire’de bulunan Keops Piramidi, her biri 12 ton ağırlığında olan iki buçuk milyon adet taş bloktan oluşmuştur.Bugün, günde on blok yerleştirilmesi halinde,yapımının 664 yıl sürer.
26-Büyük piramidin üstünden geçen meridyen, karaları ve denizleri tam eşit iki parçaya bölmektedir.
Tabiki yukarıdaki yazılanların doğruluğunu Mısır’a giderek oradaki kaynaklardan faydalanarak sınaya bilirsiniz…

Yorum Yazın