Site Hiti Arttıran 6 Yöntem

Bin bir emek ve çabayla hazırladığınız yazılarınızın daha çok kişi tarafından okunmasını istersiniz. Yayımladığınız andan itibaren, aramalarda ilk sırada yer almak hayalinizdir. Google bizi nasıl sever de anında indeksleyip, okura ulaştırır sorusunun yanıtı kafamızı kurcalar. Bir çok blog bu konudan söz eder. Etkili hit artırma, trend olma yollarını anlatan yazılara yer verir. Bu yazılar tabi ki faydalıdır. Ancak bu önerilerin bir paket çözüm olmadığını unutmamak gerekir. Başarılı olmak için önerileri bire bir değil de kendi sitenizin özelliklerine uygun, kendi düşünce tarzınıza ve zevkinizi yansıtması gerekir. Site hiti artıran 6 yöntem başlığı altında bazı önerilerimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Site hiti artıran 6 yöntem:

  1. Sabırlı olun: Öncelikle sitenize ziyaretçi gelmesi konusunda demir gibi sağlam bir sabra ve iradeye ihtiyacınız var. Sitenize eklediğiniz içerikler arttıkça ziyaretçilerinizi de artacaktır. Bağlantılar ve yönlendirmelerden çok arama motorlarının göndereceği ziyaretçiler önemlidir.
  2. Hosting firmasını iyi seçin: Hosting firmanızın ucuz olması değil, size de saygı göstermesini bilen, en ufak trafik artışında en ufak CPU artışında size uyarılar gönderip enerjinizi sömüren değil de makul bir ücret alan fakat müşteri odaklı hostingleri seçin. Hosting seçiminde az para çok özellik değil de gerektiği kadar özellik sunan ve bunu gerçekten yapanları tercih edin. Uzun süreli hosting bakımları arama motorlarından gelen ziyaretçileri yok eder. Aylarca süren emekleriniz bir kaç günde heba olur.
  3. Özgün İçerik Ekleyin: Sitenizin içeriğine ve çizgisine uygun içerik ekleyin. Her gün mutlaka yeni içerik eklemeyi ihmal etmeyin. Sitenizi arama motoru dostuna dönüştürmeniz için başlangıçta ilk 1 hafta 4-5 yazı girin. Bu yazılar size ait cümleler ve anlamlar ifade etsin. Sitenize gelmesini beklediğiniz ziyaretçilerin, beklediği ve bir daha dönmekten memnun olacakları tarzda kısa paragraflar halinde yazılar ekleyin. İkinci hafta, 3-4 yazı, 3.hafta 2-3 yazı ve sonraki haftalar ise 1-2 yazı eklemek yeterli olacaktır.
  4. Anahtar kelimeleriniz aramaya cevap versin: En iyi SEO, internet dünyasında aranılan içeriğin, erişilebilir ve hızlı olmasıdır. Siz nasıl ararsanız, anahtar kelimeleriniz bu içeriği yansıtacak doğal bir anlatıma sahip olmalıdır.
  5. SEO Hilelerine Başvurmayın: Profosyonel olmayan veya ücretsiz Seo danışmanlığı yapan kişilerin önerdiği bir takım teknik hilelere başvurmayın. Google zaten arama algoritmalarını sık sık değiştiriyor. Unutmayın arama motorları akıllı makinelerin başıboş halleri değil. Çok zengin ve donanımlı kurumsal yapılar tarafından organize ediliyor.
  6. Her Zaman Dürüst Olun: Okuyucularınız her zaman sitenizde gerçek ve size ait içerik bulabileceklerine emin olursalar sitenizi mutlaka sık kullanılanlara ekleyeceklerdir.
Yazımızı beğendiyseniz paylaşma linki:
bilgidemeti.com/site-hiti-arttiran-6-yontem/

Yorum Yazın