Spor Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Zevkler ve renkler değişmez. Bu klişeyi aklımızdan çıkarmadan alabileceğimiz en iyi giyim eşyasını seçmeye özen gösteriyoruz. Spor ayakkabı alırken de aynı kural geçerli. Ancak her ihtiyaçta olduğu gibi spro ayakkabıda da beklentilerimiz öne çıkıyor. Life Style denilen günlük kullanım amaçlı mı yoksa yapacağımız spor etkinliklerinde mi kullanacağız? İşte spor ayakkabı alırken ilk belirleyeceğimiz kriter bu.
Günümüzde alışverişler sadece fiziki mağazalarda değil, dünyanın her tarafından satış yapan e-ticaret (sanal mağaza) sitelerinden de yapılıyor. Yine her firma mağazaların yanında kendi kurumsal siteleri üzerinden de sipariş alıyor. İşte ikinci kriterimiz de bu. Spor ayakkabıyı mağazadan mı yoksa sanal mağazadan yani internetten mi alacağız? Bu konuya birazdan değineceğiz. Bir diğer kriter ise spor ayakkabıda ilk tercihimiz marka mı olacak, rahatlık ve kişisel zevk mi? Şimdi isterseniz konuyu daha fazla dağıtmadan spor ayakkabı alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna  kısa kısa yanıtlar arayalım.

Koşu ayakkabısı için hafif olması en önemli kriterdir.

 

  • Giyim eşyasında tanıtım amaçlı hazırlanan göseller, videolar ve müşteri yorumları garantili sonuçlar vermez. Bakmak, dokunmak ve giyip bakmak gerekli. Spor ayakkabısını giymeli, ayak yapınıza uygun olup olmadığını görmelisisniz. Ayakkabıyı görebileceğiniz bir mağazaya gidip, markan model ve serisini not edip, fiyat araştırması adımına geçmelisiniz.
  • Spor ayakkabı seçiminde amaç çok önemlidir. Koşu, yürüyüş, günlük kullanım ve spor branşına göre seçim…  Koşu için olabildiğince hafif spor ayakkabılarını tercih etmelisiniz.
  • Marka, spor ayakkabısı için tek belirleyici olmamalıdır. İster kadın isterse erkek spor ayakkabısı olsun, ilk önce kişisel zevke hitap etmelidir.
  • Kişisel tarzınızdan ödün vermeyin. Rahatlık, havalı tabanlar gibi özellikler yanında kendi giyim tarzınıza uygun olmasına özen gösteriniz.
  • Spor ayakkabı alış amacına uygun olmalıdır. Sonuçta birden fazla almanız gerekebilir. Dağda, şehirde, salonda veya halı sahada farklı ayakkabı olacaktır.
  • Yaşadığınız yerin iklimini dikkate alınız.
  • Tek bir mağazadan fiyat almak yerine pazarlık payınızın olması nedeniyle firmaların kendi satış mağazalarını da değerlendirin.
  • Bazı spor mağazalarında nakit indirimleri olmaktadır. Kredi kartına tek çekim yerine nakit ödeme yaparak  indirim yaptırabilirsiniz.

Spor Ayakkabı Seçimi

Spor ayakkabı konusundaki düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.
Esenlikler dileriz.

Bilgi Demeti.com

Yorum Yazın