Tatilde Yapılabilecek En Güzel 10 Etkinlik

Yaz aylarında ve normal koşullarda tatilde yapılabilecek en güzel 10 etkinlik listesi için onlarca seçenekten oluşan listeler oluşturmak mümkünken içinde bulunduğumuz sosyal ve ekonomik şartlar nedeniyle işimiz biraz daha zor. Normal koşullarda hiç kimsenin hayır diyemeyeceği bir liste hazırlarsak; New York, Paris, Roma, Cancun (Mexico), Londra, Miami, Orlando, San Francisco, Prag ve Moskova ilk akla gelenler olur. Ulaşım ve bölge farkı gözetmeden yapılacak listenin amacı seyahat etkinliğine bağlı olarak onlarca alt etkinlikler de barındırır. Bununla birlikte bizim amacımız herhangi bir yerde tatil sırasında yapılabilecek etkinlikleri sıralamak.
Tatili en iyi, en güzel ve yararlı geçirmek için kişisel durumların dikkate alınması gerekli. Bunlar ekonomik gerçekler, eğitim durumları, kültürel yatkınlıklar ve kişisel tercihler olmalıdır. Etkinliklerin mümkün olduğunca yakınçevredeki, hatta aile içindeki bireylerce düzenlenmesine dikkat etmek gerekir. Corona virüsünün ciddi tehlikesi ve buna bağlı tesiklerin ortaya çıkmaması için en yüksek özen gösterilmelidir.  Bu gerçekle önerilen tatil etkinlikleri bireysel olarak yapılmaya müsait olanlardan seçildi. İşte tatil sırasında yapılabilecek en iyi on etkinlik önerimiz:

1. Kitap oku

Tatilin dinlendiricilik yönüne uygun ruha sahip mizah, hafif romantik, belgesel veya serüven ağırlıklı kitapların tercih edilmesi daha cazip olacaktır. Böylece kısa tatil süresinde bir kitap değil birkaç kitap okuma şansınız olacaktır.
tatilde Kitap Okumak

2. Günlük yürüyüşler yap

Sabah kalkınca yapılacak kısa mesafeli günlük yürüyüşler veya günübirlik orta mesafeli yürüşler zamanlar yerini kısa tırmanışlara bırakabilir. Çevrenizde hafif tırmanma yapabileceğiniz yamaçlar mutlaka vardır.

3. Film izle

Filmleri tematik olarak veya ülkelere göre seçebildiğiniz gibi yönetmenlere göre de seçebilirsiniz. Örneğin izlemediyseniz Nuri Belge Ceylan’ın tüm filmlerini izledikten sonra Zeki Demirkubuz’un tüm filmlerini izleyeblirsiniz. Bu tercihler tamamen size kalmış.

4. Kısa film çekimi yap

Kişisel heyecanlar ve başarılar sanıldığı gibi sadece profesyonellere özgü değildir. Amatör kişiler ve basit ekipmanlarla yapılan çalışmalar umulmadık başarıların kapısını açar. Kısa film çekimleri de bunlardan biridir. Tamamen hobi amaçlı, ileride anıları tazelemek için günlük rutinlerden ve yaşayışlardan kesitlerin işlendiği kısa çekimler yapıp bu filmleri arşivleyebilirsiniz.

5. Arkadaş sohbetleri

Tatil bölgesindeki arkadaşlarınız yanında, başka şehirlerde yaşayan arkadaş ve dostlarla telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Günümüzde bu görüşmeler görüntülü ve çoklu yapılmaktadır. Bu tür görüşmeleri belli zaman aralıklarıyla tekrarlamak çok keyifli ve kalıcı anlar yaşatacaktır.

6. Fotoğraf çekimleri

Fotoğraf çekmek, fotoğrafçılık bir sanat. Ancak hobi olarak, amatör çekimler yapmak da keyifli bir uğraş. Tatilde çekilen doğa ve etkinlik fotoğrafları anılarınızı süsleyecektir. Yine sosyal paylaşım olarak fotoğrafın çok önemli bir yeri var.
Kadınlar İçin Tatilde Fotoğraf Çekmek Tutku

 7. Sahilde güneşin batışını izle

Tatil denilince akla ilk gelenlerden biri her zaman deniz.  Deniz, kumsal, dalgalar, çakıl taşları, plaj etkinlikleri gözümüzü hiç doyurmaz. Sahilde güneşin doğuşu kadar güneşin batışını izlemek de güzel.

8. Müzik

Müzik dinlemek, herhangi bir zamanda diğer etkinliklere eşlik etmek şeklinde olduğu gibi bağımsız bir etkinlik olarak da yapılmaktadır. Kendiniz veya aileden birinin herhangi bir müzik aletini çalması etkinliği daha keyifli hale getirecektir.

 9. Olta ile balık tut

Olta ile balık tutmanın zevki ve eğlencesi hiç bir zaman eskimiyor. İster deniz, ister ırmak, isterse gölde oltayla balık avlama tutkusu bazıları için hiç bitmiyor. Her yaşta, kadın erkek için oltayla balık tutmak muazzam bir hobi. Günümüzde çok gelişmiş, pratik oltalar bulunmakta. Yine de ırmak kenarında olta ile çengele ekmek hamuru takıp balık avlamak isteyenleri de anlayışla karşılamak gerek. Bir sopaya misina, misinanın ucuna birkaç çengel, çengele solucan veya hamur takıp bu tutkuyu bedavaya getirmek de var.
Kadınlar için olta ile balık tutmak

10. Bahçe bitkileri ile ilgilen

Bilgi Demeti
bilgidemeti.com/tatilde-yapilabilecek-en-guzel-10-etkinlik

Yorum Yazın