Ten Renginize Göre Saç Renginizi Belirleyin

Doğal saçlarına veda edip saçlarını boyamak isteyen kişilerin ya da var olan saç boyasını artık beğenmeyenlerin, ten renklerini göz önüne alarak ve doğal saç renklerine uygun olan tonları seçmeleri gerekir. Dönem dönem moda haline gelen saç renkleri yerine ten renginize uyum sağlayacak tonları tercih etmeniz, doğal görünümünüz açısından oldukça önemli rol oynamaktadır. Doğallığı seviyor ve bunu yansıtmak istiyorsanız, kendi saç renginizin bir veya iki ton koyusunu ya da açığını tercih etmeniz gerekmektedir.  Ayrıntılar için ten renginize göre saç seçimi konusunda  hazırladığımız bu  yazıyı sonuna kadar okumanızı öneririz.

İçindekiler:

  • Ten Renginizle Uyum Sağlayın
  • Beyaz Tene Uyumlu Saç Renkleri
  • Beyaz Tene Uyumlu Saç Renkleri
  • Koyu Tene ve Esmerlere Uyumlu Saç Renkleri
  • Buğday Tene Uyumlu Saç Renkleri
  • Sıcak Olan Alt Tona Uyumlu Saç Renkleri
  • Soğuk Olan Alt Tona Uyumlu Saç Renkleri

Ten Renginize Göre Saç Seçimi

Ten rengi ile uyum içinde olmayan saç rengi hoş bir görünüm sağlamayacak, soluk ya da yaşınızı olduğunuzdan daha büyük gösterecek bir görünüme neden olacaktır. Saçların, renkler açısından ten ile bütünleşmesi daha hoş bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte tercih edeceğiniz makyaj modelinin bile saçlarınız ile uyum içerisinde olması gerekmektedir. Saç ve ten ile uyum içinde olmayan bir makyaj seçimi, sizi olduğunuzdan daha yorgun, solgun, cansız ve yaşlı gösterebilir.
Saçların boyamaya karar verdiyseniz, tercih edeceğiniz renkler ışıltı, parlaklık ve canlılık katabilecek tonları içeriyor olmalıdır. Güneş ışığı saçınıza vurduğu zaman mutlaka yüzünüze yansıma sağlamalıdır. Böylelikle daha dinamik görünmenizi sağlayacaktır.
Saçınızın doğal bir ışıltı içermesi de oldukça önemlidir. Bu durum ise boyanın doğal saç rengi tonlarını içerdiğini göstermektedir. Dikkat edilecek bu detay ile boyanan saçların boya olduğunun pek çok kişi farkına varmayacaktır. Bu görüntüye sahip olmak içinse saç boyasının ten rengi ile uyum içerisinde olması gerekmektedir.
Dünyaya gözlerinizi açtığınızda bile ten ve saç renkleriniz bir uyum içerisindedir. Bu doğal görüntüyü yakalamak adına, saçınızı boyamaya karar verdiğiniz zaman saç renginizin bir veya iki ton koyusuna ya da bir veya iki ton açığına boyatmanız daha iyi bir görünüm elde etmenize olanak sağlayacaktır.
 

Beyaz Tene Uyumlu Saç Renkleri

Beyaz tene sahip kadınlar, kızıl saç renginin tüm tonlarına uyum sağlayabilecekleri için rahatlıkla kullanabilirler. Eğer beyaz tenli ve renkli gözlü iseniz kızıl renk tercih etmeniz oldukça entelektüel ve marjinal bir görüntü elde etmenizi kolaylaştıracaktır.
Beyaz tene ve ela gözlere sahipseniz, sarı ve sarı tonlarını tercih etmeniz uygun bir seçim olacaktır. Beyaz tene sahip olmaktan hoşlanmayan kişiler koyu renkleri içeren tonları tercih etmemelidir. Koyu saç renkleri r beyaz teni ortaya çıkararak ilginin yüze yansımasına neden olur.
 
 

Koyu Tene ve Esmerlere Uyumlu Saç Renkleri

Koyu tene sahip olan ve esmer olan kadınlar bakır, kestane ve kızıl saç renklerini tercih edebilirler. Koyu ve esmer tene sahip kadınlar, fazla açık tonları tercih etmemelidir. Açık olan saç rengi haricinde kendilerine uyum sağlayan bakır rengi kullanarak saç uçlarına açık ombre tercih edebilirler. Saçlarını boyatmak isteyen kadınlar uyum ile ilgili olan detayları göz ardı etmemeli, kendilerine uygun olan saç rengi tonunu kullanmalıdır. Ten renginiz ne olursa olsun, önem taşıyan nokta doğallığı olabildiğince yakalayabilen bir renk olmalıdır.
 

Buğday Tene Uyumlu Saç Renkleri

Buğday tene sahip kadınlar için kahve tonları ile içerisinde kızıllıklar olan kahve tonları tercih edilebilir. Buğday tenli kadınların doğal görünüm yakalayabileceği en uygun saç renkleri içerisinde bal renkleri ve kumral tonlar yer almaktadır. Tercih edilecek bu renkler, ombreler ya da balyajlar ile birlikte daha canlı bir görüntü yakalarken, kullanım açısından da kolaylık sağlayacaktır.

Sıcak Olan Alt Tona Uyumlu Saç Renkleri

Sıcak alt tona sahip olan kadınlar, karamel, kumral, kızıl gibi renkleri tercih edebilirler. Bunlarla birlikte turuncuya dönük kızıllar, tarçın, zencefil, çilek sarışın, bakır gibi tonları da kullanabilirler.

Soğuk Olan Alt Tona Uyumlu Saç Renkleri

Soğuk alt tona sahip olan kadınlar, sarının orta tonları, bal rengi, küllü sarı gibi renkleri kullanabilir. Bununla birlikte buğday rengi, platin sarı, kiraz, küllü kahve, koyu siyah, şarap rengi gibi tonları da tercih edebilirler.
bilgidemeti
bilgidemeti.com/ten-renginize-gore-sac-renginizi-belirleyin

Yorum Yazın