Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Önerileri

Yüzü zayıf gösteren makyaj önerileri sayesinde, dolgun veya geniş yüz hatlarına sahip olan yüzünüzü daha küçük göstererek genel görünümünüze küçük dokunuşlarla katkı sağlayabilirsiniz.

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Önerileri

Doğru Baz Kullanımı

Makyaj yapmadan önce ilk dikkat etmeniz gereken, tene uygun makyaj bazı kullanmaktır. Fondetenin bütünleştirici etkisini daha iyi pekiştirmek için oldukça önemli olan makyaj bazı, daha az makyajla yüzünüzü hem daha zayıf gösterecek ve hem de güzelliğinizin öne çıkmasına yardımcı olacaktır.
Yüzü aydınlatmak için kapatıcı kullanın
Yüzün orta kısmını aydınlatacak ürünler kullanmak, yüzün zayıf görünmesi için önemlidir. Yüzünüzün orta kısmını aydınlatmak için kullanabileceğini en iyi makyaj malzemesi, kapatıcılardır.

Yüzünüzü Belirginleştirin

Yüzü zayıf gösteren makyaj önerileri arasında, kontür kullanımı ayrı bir yere sahiptir. Kontür ile yüzünüzü daha belirgin hale getirerek, daha zayıf bir görünüm kazandırabilişiniz.
Özellikle soğuk tonlardaki kontür ile yapacağınız uygulama, yüzün belirginleşmesinde oldukça işinize yarayacaktır.

Burun ve Çene Kontürünü Ayrı Uygulayın

Burnunuzu burun kontürü ile daha ince göstereceğiniz gibi, çene çizginizi de çene kontürü ile daha belirgin hale getirebilirsiniz.
Yapacağınız makyajda bu şekilde keskin bir çerçeve çizmeniz, yüzünüzü olduğundan daha zayıf gösterecektir.

Aydınlatıcı ve Allık Kullanımı

Kullandığınız kontür tekniklerini daha da sağlamlaştırabilmek için, allık e aydınlatıcılardan mutlaka yardım alın.
Burun çizgisi, kaşların hemen alt kısımlarına ve elmacık kemiklerinin üstüne uygulanacak aydınlatıcı, bu konuda oldukça işe yarayacaktır.
Allık kullanımında ise, aydınlatıcıya göre biraz daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Yanaktan şakağa doğru kısmen uygulanacak allık, yüzün hatlarını daha belirgin hale getireceği gibi çerçeveyi de ovalleştirerek yüzün zayıf görünmesini sağlayacaktır.
Aydınlatıcı renginin beyaza yakın tonlar olması da, aydınlatıcı uygulamasının daha verimli olmasını sağlayacaktır.

Kaşlar Ayrı Bir Önem Taşır

Kaşlarınıza yapacağınız uygulamalar, yüzü zayıf gösteren makyaj tavsiyeleri arasında önemli bir yer tutar.
Özellikle yuvarlak yüz hattına sahip olan kişiler, kaşlarını daha kavisli hale getirerek çerçevenin daha belirgin görünmesine yardımcı olabilir. Kaşların kavisli ancak keskin şekilde alınması, yüz hatlarının belirginliğini daha fazla öne çıkaracaktır.
Yüzü daha zayıf gösteren makyaj teknikleri ile yüzünüzü olduğundan zayıf gösterip, doğal güzelliğinizin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.
Bilgi Demeti
bilgidemeti.com/yuzu-zayif-gosteren-makyaj-onerileri

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir